fbpx

Minden évben várjuk, részt veszünk benne, de lehet, hogy még sose néztél utána, hogy pontosan mi is ez az őrület?! Így elővettük a wikipédiát segítségül…

“A fekete péntek nem hivatalos szünnap, de sokan szabadnapot vesznek ki erre a napra (a kereskedelemben és a bankszektorban dolgozók kivételével), és ez megnöveli a lehetséges vásárlók számát. A kereskedők már gyakran hetekkel korábban elkészítik a karácsonyi dekorációt. Sok kereskedő igen korán kinyit: többségük reggel 5 órakor, de akár még korábban. Vannak nagyobb áruházláncok (mint például a Sears, a Best Buy, a Macys és a Walmart), amelyeknek egyes egységei 0 órakor nyitnak és csak 24 óra múlva, éjfélkor zárnak be. Nyitáskor a kereskedők rendkívül alacsony (akár önköltség alatti) árakat szabnak, amellyel igyekeznek a tömegeket a boltjaikba vonzani. Habár a fekete péntek, mely a hálaadást követő első nyitvatartási nap, már legalább 1924, az első modern Macy’s Thanksgiving Day Parade óta a karácsonyi bevásárlószezon nemhivatalos kezdete, a „Black Friday” kifejezés csak az 1960-as években jelent meg.

A sajtó gyakran az év legnagyobb kiskereskedelmi forgalmát hozó napként utal a fekete péntekre, azonban ez nem mindig van így. Habár egyike a legforgalmasabb napoknak a vevők számát tekintve,[2][3] a tényleges eladási forgalmat nézve 1993 és 2001 között csak az ötödik-tizedik helyezettnek számít.

[4] Mindenesetre 2002-ben és 2004-ben második,[5] 2003-ban és 2005-ben pedig a legforgalmasabb nap volt.[5] Az Egyesült Államokban az év legnagyobb forgalmát bonyolító nap mind a vevők számát, mind a bevételt tekintve szokásosan a karácsonyt megelőző szombat.[6]

Magyarországon, 80-90%-ban leginkább online vásárolnak, még akkor is, ha a termék később érkezik meg, mert akkor nem kell bevásárolniuk, személyesen az üzletből, az óriási akciók forgatagában. Online sokkal jobban szeretnek vásárolni a magyarok.”(Forrás: Wikipedia)

Kedvezményes 2020-as Black Friday ajánlatainkért keresd kapcsolattartód vagy írj a [email protected] címre!